top of page
שירותים נוספים

איך מקליטים שיר ? מה התהליך ? כמה זמן זה לוקח ? כמה זה עולה ?

אנו נתקלים בשאלות אלו פעמים רבות ובעמוד זה נסביר על הקלטת שירים ועל סוגי הקלטה והפקה שונים.

הדבר הראשון שחשוב לנו להבין הוא מי הלקוח ומה הצרכים שלו.

הקלטת שירים זה ביטוי רחב מאוד ויכול לדבר על מוסיקאים מקצועיים ו/או להקות המעוניינים להיכנס לאולפן ולהקליט שיר באופן מקצועי על מנת לשחרר אותו לרדיו וכו׳, הביטוי גם יכול לדבר על זמר או זמרת המעוניינים להקליט שיר וצריכים הפקה מוזיקלית בנוסף לשירותי ההקלטה עצמם, והכוונה יכולה להיות גם לאלו שאינם מקצועיים ואינם בהכרח מנגנים על כלי כלשהו ומעוניינים להקליט שיר מקורי או שיר מוכר על בסיס פלייבק (קאבר) לצרכים האישיים שלהם.

 

אנו מספקים שרותי הקלטה לכל הצרכים האלו ולכל מטרה ויודעים להתאים את השרותים המדוייקים לכל צורך ולכל לקוח. 

 

הקלטת שירים של זמר יוצר או להקה המכוונים ליעדים מסחריים / רדיו וכו׳ - יכללו לרוב הקלטה של כלי נגינה, הקלטת שירה, עריכה ומיקס. לעיתים בהקלטות שכאלו ידרשו גם שירותים של הפקה מוזיקלית.

 

הקלטות של זמרים שאינם מקצועיים למטרות אחרות יכולות להתבצע על גבי פלייבק לשיר מוכר ֿ(הקלטת קאבר) או על גבי פלייבק שנבנה עבורם באופן מיוחד לשיר מוכר בעיבוד חדש או לשיר מקורי. אנו מספקים במקרים כאלו גם שירות של הפקת פלייבקים.

בהקלטות שאינן למטרות מקצועיות ומסחריות אנו מקיימים תיאום ציפיות עם הלקוח ומבינים את צרכיו ובהתאם מספקים לו את השירות הנדרש.

 

מחירים של הקלטת שירים יכולים להשתנות בהתאם לכמות העבודה, סוגי ההקלטות הנדרשים, עלויות משתנות עבור פלייבק או נגנים במקרה ומדובר בהפקה מוקרית וכו׳.
על כן אין אנו יכולים לציין ולפרט מחירים של הקלטת שירים באופן כללי - אך נשמח לענות על כל פנייה ושאלה ולתת הצעת מחיר מסודרת בטלפון בהתאם לסוג ההקלטה.

 

בהמשך נפרט קצת על סוגי הקלטות שונים הקשורים בהפקות מסוגים שונים. 

הקלטת זמרים


הקלטת זמרים היא מלאכה מורכבת ומכילה התייחסות לאלמנטים רבים. 
במישור הטכני - הקלטת השירה מצריכה חדר הקלטה שקט המאפשר הקלטה נקייה ומדויקת של הקול.

 

שרשרת ההקלטה תכלול מיקרופון אחד או יותר מהסוג המתאים ביותר לקולו של הזמר ולאופי השיר, חיווט איכותי לחדר הבקרה, קדם מגבר מיקרופון איכותי המתאים באופיו לזמר ומשלים ביחד עם אופי המיקרופון את תמונת הסאונד הנכונה להקלטה. בסוף השרשרת לפני הכניסה למערכת ההקלטה ניתן לשלב מעבדי סאונד שונים במידת הצורך.

 

באולפן ההקלטות שלנו ניתן למצוא מגוון רחב של מיקרופונים וקדם מגברים מסוגים שונים על מנת לאפשר התאמה מושלמת לקולו של כל זמר.

במישור האמנותי - טכנאי הקלטה מאפשר סיטואציית הקלטה נוחה ומבוקרת. העיסוק בצד הטכני וההקפדה על איכות הסאונד המוקלט על ידי הטכנאי מפנה את ראשו של האמן ממחשבות אלו ומאפשרת לו להתרכז בביצוע. 


טכנאי הקלטה מיומן יערוך במהירות ויתפעל את המערכת באופן שקוף ככל האפשר אל מול הזמר על מנת לייצר רצף עבודה בריא ונכון.

בנוסף מהווה הטכנאי אוזן מוזיקלית נוספת ועוזר במידת הצורך בייעוץ והחלטות לגבי הביצוע.
באולפני תמוז ניתן למצוא צוות טכנאים ומוסיקאים בעלי נסיון עצום בעבודה עם זמרים באולפן. 
אנו מיומנים בבחירת שרשרת ההקלטה הנכונה ביותר ומציעים מגוון רחב של מיקרופונים וציוד הקלטה איכותי.


הצוות מיומן כמו כן בעריכות מהירות ובחירת טייקים יעילה ואפקטיבית.
בחדר הנגנים שלנו אווירה מרגיעה וסאונד חם ועשיר.

 


הקלטת נגנים


בתמוז אנו ערוכים להקלטת להקות והרכבים החל משלב התופים (עליו מפורט בנפרד) דרך כל כלי הנגינה האחרים ועד שלב המיקס.


בהקלטת להקה אנו מאפשרים סיטואציית הקלטת "לייב" המשלבת הקלטהבו זמנית של תופים, בס, קלידים וגיטרה חשמלית. להקות רבות שואפות להקליט את הבסיס בדרך זו על מנת לבצע את השיר טוב יותר ביחד.


חדר הבקרה שלנו מרווח ומשקיף לחדר הנגנים כך שמתאפשר לנגנים נוספים לשבת בו פרט לטכנאי ולנגן מקלדות או גיטרות תוך קשר עין עם המתופף.


הציוד באולפן מאפשר הקלטת כל אלו בו זמנית ללא פשרות של איכות (עד 192 קה"ץ / 24 ביט ) וללא חסכון בכמות ערוצים.

 

בנוסף לאפשרות הקלטה ב"לייב" אנו ערוכים ומנוסים בהקלטת נגנים בודדים או קבוצות כלים כגון רביעיית כלי קשת, נשיפה וכו'. באולפן מגוון מיקרופונים לכל כלי ומטרה המאפשרים "לצלם" ולתעד את הסאונד בצורה הטובה והמתאימה ביותר לשיר. 


אנו ערוכים לעבוד מול אולפני פרוייקטים ואולפנים בייתיים ולספק להם מקום מרווח ואיכותי להקלטת כל הכלים שלא מתאפשר להם להקליט בעצמם.

 

לשם פרוייקטים שאינם מתחילים ו/או מסתיימים באולפנים שלנו - אנו מצוידים במערכת Protools ובמערכת Cubase ומאפשרים גמישות מקסימלית ורצף עבודה למפיקים ואולפנים קטנים.
 


הקלטת תופים

הקלטת תופים הינה פעולה מורכבת הדורשת מיומנות, ידע ונסיון רב מצד הטכנאי על מנת להגיע לתוצרים איכותיים המתאימים לדרישות הפרוייקט וההפקה.

 

במסגרת התהליך ומעבר לבחירת הנגן - ישנה חשיבות רבה לחדר ההקלטה, לסט התופים המוקלט, לטכנאי והנסיון שלו וכמובן לאיכות ומגוון הציוד הנמצא באולפן.


אולפן הקלטות מקצועי מכיל את כל האלמנטים הללו בצורה זו או אחרת ומאפשר למוסיקאים ולמפיק להגיע לתוצאות הנכונות ביותר עבורו תוך מתן מענה וורסטילי למגוון צרכים וסגנונות.

 

צורות הקלטה שונות ושימוש במגוון רחב של ציוד הקלטה מאפשר לנו להעניק אפשרויות רבות ומגוונות של הפקת סאונד תופים בהתאם לצרכי ההפקה ולרצון המוסיקאים.


ברשותנו מגוון רחב של קדם מגברים וינטאג' וחדשים, טרנזיסטורים ומבוססי מנורות מבית Neve ,Telefunken ,RCA, Auditronics ועוד.


בשילוב עם קו רחב של מיקרופונים אנו מעצבים את הסאונד המוקלט בהתאמה מוחלטת לדרישות ההפקה.


באולפן סט Yamaha Rock Tour Custom משנות ה-80 וסט נוסף  Premier Artist Heritage ובנוסף סטנדים ואביזרים.


ניתן כמובן להביא כל סט אחר במידה ומעוניינים במערכת ספציפית. (באולפן מעלית וחניה קרובה לצרכים אלו)

bottom of page